Do końca obecnego roku pozostały dwa dni. Warto zatem rzucić okiem na trendy, które mogą okazać się bardzo istotne w nadchodzącym, 2017 roku.

Co nowego zdarzy się w temacie video-marketingu? Na czym warto się skupić i o czym powinniśmy pamiętać? Zapraszamy do lektury.

Czemu video jest ważne? 

Tu liczby mówią same za siebie. 300 godzin video-contentu uploadowanego na Youtubie i Snapchacie i Facebooku. Nie, nie dziennie. I nie – nie godzinowo.
Co minutę :) Robi wrażenie, prawda?
Dodajmy do tego przewidywania marketerów, z których wynika, że już za 2 lata 80% ruchu będzie generowana właśnie z formatów video.
film-1594734_1280

Na żywo

Zauważyliście jak popularne w Internecie stały się wszelkiego rodzaju live streamingi? Technologia wciąż się rozwija, a transmisja na żywo to wyraźny trend na kolejne lata. Błyskawiczna transmisja z dowolnego miejsca, śledzenie feedbacku na żywo – to przyszłość. Zauważcie tu coraz większe znaczenie contentu 2.0 – teraz nie tylko marka tworzy treść, ogromne pole do popisu jest także po stronie odbiorców.

Witamy w Matrixie

Mijający rok 2016 przyniósł nam olbrzymi skok w rzeczywistość wirtualną. Oprócz VR mocnym trendem jest także tzw. rzeczywistość rozszerzona oraz video 360. Technologia cały czas idzie do przodu i warto być na bieżąco. Czy to komuś się podoba czy nie – VR, video 360 i rzeczywistość rozszerzona to potężny trend.

Widzę to wyraźniej…

Technologia to także coraz lepsza jakość i rozdzielczość video contentu. Przypomnijmy sobie – 10 lat temu lustrzanka cyfrowa o rozdzielczości 8 mpx to było coś. Dziś większość z nas ma w kieszeni smartphone, który pozwala na błyskawiczne tworzenie materiałów video w jakości 4k. Nie sposób przejść obok tego obojętnie i nie wykorzystać technologicznego potencjału.

Dywersyfikacja kanałów

I znowu przywołajmy krajobraz sprzed kilku lat. Czy komukolwiek śniła się taka mnogość kanałów medialnych? Oczywiście, że nie.
Z drugiej strony – wymusza to na  nas dokładne przemyślenie i dostosowanie video-contentu pod kątem konkretnych grup docelowych, korzystających z danego kanału.

Warto juz teraz zainteresować się trendami odnośnie video-marketingu na rok 2017 już teraz. Jeśli chcecie pogłębić swoją wiedzę, to szerzej pisze o nich Daniel Littlepage pod tym adresem.